“Baznīcu nakts” katedrālē pulcē ap 500 viesu

“Baznīcu nakts” katedrālē pulcē ap 500 viesu

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas ielūdz uz satikšanos ar Latvijas baznīcām – mākslas un arhitektūras skaistumu, garīgo mūziku un pārdomām klusumā un lūgšanā. Jā, arī uz nesteidzīgu atpūtu ar tējas krūzi un sarunām.


Baznīcu nakts pasākums norisinājās jau piekto gadu. Šoreiz pasākumā piedalījās 170 baznīcas. Vakars sākās pulksten 17:50 ar baznīcu zvanu skaņām, ko turpināja ekskursijas, lekcijas, radošās darbnīcas bērniem, kopīga Tēvreizes lūgšana un, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, kopīga valsts himnas dziedāšana. 


Visvairāk dalībnieku arī šogad bija Vidzemē - 55 baznīcas, Kurzemē 37 baznīcas, no tām Liepājā - 5, Zemgalē un Sēlijā – 27 baznīcas, Latgalē – 17 baznīcas. Rīgā un Rīgas apkārtnē atvērtas bija 34 baznīcas. 


Šogad Baznīcu nakts norisinājās Latvijas Valsts simtgades un Eiropas kultūras mantojuma gada zīmē. Tādēļ ikvienu dievnamu aicināja rotāt ar Latvijas valsts karogu un vakarā pēc Tēvreizes lūgšanas, kurai vienoti pulcējās pulksten 21.00, kopīgi tika dziedāta arī Latvijas Valsts himna. Mūsu himna ir īpaša, tā ir unikāla savā būtībā, jo ir lūgšana, kuru dziedot katru reizi varam lūgt Dieva palīdzību, svētību un labklājību savai zemei un tautai. 


Daugavpilī Baznīcu nakts pasākumos piedalījās 6 baznīcas: Aleksandra Ņevska pareizticīgo kapela , Daugavpils Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāle , Daugavpils Vissvētās Dievmātes Aizmigšanas pareizticīgo draudze , Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāle , Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīca un Daugavpils Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās Ieņemšanas Romas katoļu baznīca. Daugavpils novadā dalību ņēma arī Birkineļu luterāņu baznīca.Mārtiņa Lutera katedrāle piedāvāja iespēju aplūkot baznīcas telpas, uzkāpt tornī un, satumstot, skatīties, klausīties un līdzi dzīvot muzikālās izrādes „Eņģeļa ēna” veidotājiem. Izrādi piedāvāja Starptautisko konkursu laureāti Sanktpēterburgas Filharmonijas biedrības JAUNIEŠU KAMERKORIS. Kora mākslinieciskā vadītāja, diriģente Jūlija HUTORECKAJA. 


Muzikālā izrāde bija veidota kā ēnu teātris uz garīgo tekstu pamata un izcilo Krievijas dzejnieku A. Bloka, O. Mandelštama, M. Cvetajevas dzejas rindām. Mūzikas autori Dmitrijs Smirnovs un Anatolijs Koroļovs. Iestudējuma režisore – Jūlija Hutoreckaja. Režisora asistents – Nikita Podoļskis. Videoinstalācija – Anatolijs Anfilatovs. Fotogrāfe – Marija Botnikova. 


Visemocionālākais brīdis bija kopīga Tēvreize, kuru katrs varēja lūgt savā dzimtajā valodā un kopīga Valsts himnas dziedāšana, kurā apvienojās dažādu tautību daugavpilieši un viesi. 


Katedrāli kopumā apmeklēja ap 500 cilv. 


Draudze īpaši pateicas par sadarbību Daugavpils Latviešu Kultūras centram! 


Izmantoti teksta materiāli no: www.baznicunakts.lv un www.daugavpils.lv

0 0
Feed