M. Lutera katedrāle pirmo reizi piedalīsies “Baznīcu nakts” pasākumā

Kopumā Baznīcu naktī varēs iepazīt 190 dievnamu visā Latvijā, no tiem pirmo reizi notikuma ietvaros – 40 baznīcu. No Alojas līdz Aknīstei, no Viļakas līdz Rucavai – tik plaši šogad Latviju pārskanēs zvanu skaņas dievnamu torņos kultūras notikumā Baznīcu nakts. Šogad dalību pieteikušas 180 baznīcu visā Latvijā. Baznīcu nakts norisināsies piektdienas, 2. jūnija, vakarā laikā no pulksten 18.00. Visi dievnami atrodami www.baznicunakts.lvinteraktīvajā kartē. Dalība novados un Rīgā: visvairāk dalībnieku šogad būs Vidzemē – teju 60 baznīcu, Zemgalē un Sēlijā – gandrīz 40 baznīcu, Kurzemē 38 baznīcas, no tām Liepājā – 10, Latgalē – 17 baznīcas. Rīgā atvērtas būs 38 baznīcas. “Baznīcu nakts notiek pateicoties vairāku simtu cilvēku brīvprātīgam darbam. Viņu vidū ir draudžu brīvprātīgie, mācītāji, mūziķi un mākslinieki. Novērtējam ikviena ieguldīto laiku, jo, tikai pateicoties tam, dalībnieku skaits ik gadu vērtējams kā nemainīgi augsts.


Novērtējam katru dalībnieku, īpaši priecājamies par 40 baznīcām, kuras šogad pasākumā piedalīsies pirmo reizi. Ir svarīgi nostiprināt sasniegto baznīcu draudžu līdzdalību arī turpmāk, lai 2018. gadā, godinot Latvijas simtgadi, Baznīcu naktī piedalītos 200 Latvijas kristīgo draudžu baznīcu,” aicina organizatoru pārstāve Sintija Sproģe. Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas ielūdz uz satikšanos ar Latvijas baznīcām – mākslas un arhitektūras skaistumu, garīgo mūziku un pārdomām klusumā un lūgšanā. Jā, arī uz nesteidzīgu atpūtu ar tējas krūzi un sarunām.

Šogad Baznīcu naktī piedalīsies 7 Daugavpils dievnami: Sv. Aleksandra Ņevska pareizticīgo kapela, Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo baznīca, 1. vecticībnieku kopienas lūgšanu nams, Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāle, Mārtiņa Lutera katedrāle, Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīca, Birķineļu luterāņu baznīca

Baznīcu nakts programma M. Lutera katedrālē:


18.00 Iespēja iepazīties ar baznīcu “Atklāj baznīcu no jauna!”19.30 Aktivitātes bērniem, radošās darbnīcas, jautrās stafetes20.00 Uzruna, mācītājs Andis Lenšs20.20 Koncerts. Daugavpils Latviešu Kultūras centra sieviešu koris “Rūta”21.00 Lūgšana “Mūsu Tēvs debesīs”21.05 Koncerts. Dzied un spēlē Guna Lenša21.30 Iespēja iepazīties ar baznīcu “Atklāj baznīcu no jauna!”

0 0
Feed