No 3.augusta katedrālē būs apskatāma monumentāla glezna

No 3.08., katru dienu plkst. 10:00 – 14:00 un plkst. 21:00 – 23:00, katedrālē būs apskatāma armēņu mākslinieka Mihaila Sagojana monumentālā glezna “Ābols”. Glezna ir četru gadu darba auglis (2009-2013) un tās izmēri kopā ar ietvaru sasniedz gandrīz 9x6 m. Arī pats gleznas ietvars ir mākslas darbs, kuru veidojis mākslinieks.


Uz audekla attēlotas vairāk kā 450 atpazīstamas personas - politiķi, prezidenti, mākslinieki, dziedātāji, garīdznieki un pat personas no kriminālās pasaules. Tāpat, šeit redzami 76 no 100 Pasaules brīnumiem.


Naktī skatītājam paveras gleznas tumšā puse - mākslinieka jaunievedums - atstarojošās krāsas, kas atklāj brīnišķīgu sižetu - dejojošu pāru vidū ietvertu Madonnu ar bērnu.Kāpēc tieši «Ābols»? Mākslinieka aicinājums - nepārvērst mūsu zemeslodi par nesaskaņu augli.


Plašāk par gleznas ideju varēsiet uzzināt, noskatoties video internetā:Gleznas ideja Mārtiņa Lutera vārdā nosauktajā dievnamā saskan ar luteriskās Reformācijas ideju.1517. gada 31. oktobrī Kristus Baznīcas vēsturē iesākās jauns posms, kuru var iezīmēt ar izteikumu: Ecclesia semper reformanda est – Baznīca ir vienmēr reformējama, jeb, tai jābūt tādai, lai laikmetu iezīmes, pašpietiekamība un pašapmierinātība neapslāpētu Dieva Garu, kurš ir Patiesais Kristus Sūtnis cilvēces dzīvībai un glābšanai. Cilvēces vēsturē, līdz ar to iesākās garīgo attiecību posms, kurā katrs personīgi, esam aicināti uzņemties un pacietīgi nest Dieva uzticēto atbildību par Dieva Vārdu, draudzi, ģimeni, sabiedrību, saviem vārdiem, domām un darbiem, attieksmēm..., sirdsapziņu.... 


Mihaila Sagojana gleznā “Ābols” sev vietu var atrast katrs. Cik atbildīgi, cik pastāvīgi, cik Dieva gribā pamatoti esam?


Visu pasauli apskaujošais Kristus aicina mūs atjaunoties savās sirdīs!


Soli Deo gloria

Eдинственно Богу слава

Vienīgi Dievam gods

0 0
Feed