25. septembra dievkalpojumā iesaistīsies koris “Rūta”

25.septembrī, plkst.10:00, kā ierasts katedrālē notiks iksvētdienas dievkalpojums. Šoreiz tas būs īpašs! Dievkalpojuma liturģiskās daļas, korāļus un kristīgās dziesmas izpildīs Daugavpils Vienības Nama sieviešu koris “Rūta”. Koris vairākkārt ir piedalījies katedrāles dzīvē gan ar koncertiem, gan iesaisti dievkalpojumos un citos pasākumos. Kora diriģente un vadītāja Maruta Veļičko un kormeistare Jolanta Boreiko, kas ir arī mūsu draudzes ērģelniece, īpaši sniedz savu muzikālo ieguldījumu baznīcas svētkos, apmācot un pievienojoties draudzes nelielajam ansamblim.

Šajā dievkalpojumā izskanēs dažādu komponistu un autoru liturģiskās mises daļas un kristīgas dziesmas gan latviešu, gan latīņu valodā: Kyrie; Gods Dievam, Sanctus, Agnus Dei; u.c.

Par kori:
VN sieviešu koris "Rūta" dibināts 1963. gadā. Tā pirmā vadītāja bija diriģente Terēzija Broka. Kora sastāvā ir vidusskolnieces, Daugavpils Universitātes studentes, skolotājas, pasniedzējas u.c. “Rūtas” repertuārā ir latviešu un citu valstu komponistu XX - XXI gs. skaņdarbi un dziesmas.

Kora diriģentes Marutas Veļičko un kormeistares Jolantas Boreiko vadībā koris ir pārstāvējis pilsētu starptautiskajos koru konkursos Itālijā (sudraba diploms), Horvātijā (zelta diploms), Vācijā (zelta diploms), Daugavpilī "Sudraba zvani" (I un II pakāpes diploms), festivālā Budapeštā, novadu koru skatēs (I un Augstākā pakāpes). Koris “Rūta” piedalījies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koru konkursa "Dziesmu kari" finālā.

Tas viss ir iespējams, pateicoties radošajām un atraktīvajām dziedātājām, kuras nebaidās no dažādiem izaicinājumiem un iegulda milzīgu darbu kopējo mērķu sasniegšanā.