Jūnijā katedrālē būs skatāma Ilonas Wetterud gleznu izstāde

16. jūnijā plkst.11:00, baznīcas zālē aicinām piedalīties nedaudz citādākā, vienas dienas izstādē kopā ar latviešu mākslinieci Ilonu Wetterud. Ilona pašlaik dzīvo Zviedrijā, taču ceļo pa pasauli ar savām gleznām, kas atspoguļo viņas personīgo dzīves stāstu. Ilona pati ir klātesoša katrā izstādē, jo viņas gleznas papildina viņas liecība - stāstījums par viņas sastapšanos ar Dievu. Sī izstāde ir emocionāli piesātināts piedzīvojums ikkatram, kurš kaut reizi savā dzīvē ir sastapies ar sāpēm, bezcerību, tukšuma sajūtu un meklējis izeju no šī stāvokļa…

“Esmu dzimus Subatē. Bērnība kā jau bērnība, ar saviem priekiem un bēdām. Mēnesi pēc manas četrpadsmitās dzimšanas dienas nomira mans paps un ar to, varētu teikt, ka mana dzīve “apmeta kūleni”. Daudzus gadus grimu tumsā un mana dzīve atgādināja vairāk eksistenci nekā dzīvošanu.

1998.gadā satikos ar Jēzu un manā dzīvē atspīdēja pirmas Gaismas stars. Palēnām līdu laukā no savas čaulas… 2013.gada devos uz Zviedriju lai nedaudz pastrādāt. Nebija ne mazāko domu pamest Latviju uz visiem laikiem, bet manas domas nesakrita ar Dieva domām un tā Zviedrija kļuva par manām jaunajām mājām. Tur es arī satiku savu vīru un tieši viņš bija tas, kurš ierunājās par manu sapņu piepidīšanu.

Mani dzīves tumšakie gadi bija izdzēsuši visas krāsas un pirmajā brīdī, es nespēju pat iedomāties, kas tad ir mani sapņi. Pēc kāda laika atcerējos, ka bērnībā ļoti patika zīmēt un atcerējos arī par vēlēšanos kādreiz gleznot. Tā, pa īstam. Tā arī atgriezos pie tā, ko nu man bija iespēja īstenot. Jutu, ka gleznošana dod man prieku un mieru. No tā laika līdz šodienai ir daudz gleznu radīts. Cilvēku atsauksmes liecina, ka tās uzrunā. Cilvēki
atpazīst savas sajūtas, pārdzīvojumus un daudzi ierauga Cerību caur tām. Tieši tāpēc mans mērķis ir - Aizsniegt mūsu Pasauli ar Cerību, ar šo Gaismas stariņu tumsā.

Neesmu ieguvusi “grādu” mākslā. Mans skolotājs ir Dievs un tikai Viņam visa mana pateicība, jo tikai Viņš dod man idejas un tikai Viņš man palīdz to uzklāt uz audekla.

“DZĪVE IR IZAICINĀJUMS. KATRS SOLIS IR IZVĒLE. KATRA IZVĒLE VEIDO DZĪVI””

Ilona Wetterud