Neordinārs koncerts izskanēs “Muzeju nakts” pasākumā Mārtiņa Lutera katedrālē

Kultūras pasākuma "Muzeju nakts" ietvaros, 13. Maijā plkst. 19:00 Mārtiņa Lutera katedrālē norisināsies kristīgs elektroniskās mūzikas koncerts "Angel-Beats". Koncertā izskanēs macītāja Aigara Vančenko (DJ Lite) mūzika un macītāja Ivara Jēkabsona dažādu kristīgo tekstu, tostarp, dzejas lasījumi un dziedājumi.

Šāds muzikālais projekts ir izveidojies pavisam nesen un paspējis izskanēt tikai nedaudzās baznīcās. Klausītājiem tā būs jauna pieredze kristīgās mūzikas pasaulē!

Mācītājs Aigars ieguvis muzikālu izglītību savulaik ir darbojies kā dīdžejs (DJ-Lite). Savā garīgajā aicinājumā ir paņēmis līdzi šo savu mīlestību uz mūziku un turpina savu dzīves pieredzi izteikt elektroniskās mūzikas žanrā.

Mācītājs Ivars to palīdz izteikt vārdos, dzejā, Dieva vārdu lasījumos un šīs mūzikas iedvesmotos dziedājumos, dažkārt to apvienojot arī ar gregoriskiem motīviem.

Straumēšanas vietnēs (piemēram Spotify u.c.) var iepazīties ar šo mūziku jau izdotos divos „ANGEL BEATS” albumos -„Retrospection” (2022) un „Silent Prayer” (2019). Tās ir Aigara Vančenko mūzikas izlases, kas tapušas izdzīvojot pēdējo gadu pārmaiņas. Tāpat ir pieejami divi singli - “Nāc tu ļaužu Pestītāj” (korāļremikss) un “Kungs mans Gans” (23.psalms).

"Muzeju nakts" vienojošā tēma šogad ir "Radīšana", kas ietver sevī jaunradi, atjaunotni utml. Mūsu vakara noskaņas apakštēma ir: "Iesākumā...,’’ kas ņemts no Jāņa Evaņģēlija. “Iesākumā bija Vārds, un Vārds bija pie Dieva, un Vārds bija Dievs. Tas bija iesākumā pie Dieva. Caur Viņu viss ir radies, un bez Viņa nekas nav radies, kas ir.” Jņ. 1:1-3 Iesākumā Dievs radīja visu caur Vārdu... un tad sekoja viss, ko rada cilvēki. Jo cilvēks ir radīts pēc Dieva tēla un līdzības – tātad radošs... Cilvēks caur radošumu no sevis var izstarot un nodot gaišo, skaisto, celsmīgo, kas iedvesmo citus nest gaišumu sevī un atkal nodot to tālāk. Tāpat, cilvēks var izstarot un nodot tieši pretējo… Katrs pats ir brīvs izvēlei, kādu pasauli veidos sev apkārt! Cauri gadsimtiem redzam, ka vieni no skaistākajiem mākslas un mūzikas darbiem ir tapuši tieši Dieva Godam... Arī šovakar - mūzika un vārdi Dieva Godam! Elektroniskā, tātad laikmetīgā mūzika Dieva Godam! Pretēji sekulārās mākslas centieniem pazemot svēto, lai šokētu, šovakar, caur Dieva pagodinājumu tiek svētīts un celts, sākotnēji sekulārais, šajā gadījumā elektroniskā mūzika.

Videoreklāma: https://youtu.be/fkU25ZxdKsw

“Muzeju nakts” pasākuma dienā dievnams būs atvērts apskatei jau no plkst.10:00 un līdz pat 23:00 vakarā. Koncerta laikā (no 19:00 līdz  ~21:00) baznīcas apskate un uzkāpšana tornī nebūs pieejama!!!

Seko informācijai arī mūsu facebook lapā