Oktobra sākumā ciemos sagaidījām Šveices vēstnieku

Oktobra sākumā ciemos sagaidījām Šveices vēstnieku

2.oktobrī Daugavpili apciemoja Šveices vēstnieks Konstantīns Obolenskis. Vēstnieks Daugavpilī ieradās, lai apmeklētu vietas, kur realizējas projekti sadarbībā ar Šveici. Īpašu interesi vēstnieks izrādīja par ērģelēm, kas atceļoja uz Mārtiņa Lutera katedrāli no Bāzeles kā dāvinājums.

2. oktobrī Daugavpili apciemoja Šveices vēstnieks Konstantīns Obolenskis. Vēstnieks Daugavpilī ieradās, lai apmeklētu vietas, kur realizējas projekti sadarbībā ar Šveici. Īpašu interesi vēstnieks izrādīja par ērģelēm, kas atceļoja uz Mārtiņa Lutera katedrāli no Bāzeles kā dāvinājums. Jāpiebilst, ka Konstantīns pats nāk no Bāzeles un savulaik ir dzirdējis ērģeles, kad tās skanēja “Stadtcasino” koncertzālē. Mācītājs Andis sarunā pastāstīja par ērģeļu “ceļu” uz Latviju un nākotnes iecerēm, sakarā ar to uzstādīšanu. Vēlāk, vizītē Daugavpils Domē par ērģeļu uzstādīšanas iespējām Konstantīns runāja arī ar Domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu.

Tikšanās laikā Domē bija saruna arī par Raini, Raiņa 6. vidusskolu, jo Raiņa vārds ir cieši saistīts gan ar Daugavpili, gan ar Šveici, kur Rainis un Aspazija 20. gs. sākumā trimdā pavadīja daudzus gadus. Vēstniekam bija sagatavota prezentācija par Daugavpili, kuras laikā vēstnieks iepazinās arī ar citām pilsētas vērtībām un sasniegumiem.