Šogad „Baznīcu nakts” un „Atvērto baznīcu diena” notiks 28. maijā

Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Iecerēts, ka jau otro gadu „Baznīcu nakts” notikumam pievienosies “Atvērto baznīcu diena” un ikviena draudze turēs savu dievnamu atvērtu viesiem no pulksten 10.00 rītā.

Atkāpe: tiem, kuri par šo pasākumu dzird pirmo reizi, īsumā aprakstot: “Baznīcu nakts” ir kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā. Tas ir laiks, kad jebkurš cilvēks baznīcā var ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Pasākuma dienā baznīcas ir atvērtas līdz pusnaktij un pat ilgāk. Nāc un esi viesis – izbaudi mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu. Visi pasākumu “Baznīcu nakts” vakarā ir bezmaksas.

Šī gada lozungs ir: “Un dari to zināmu saviem bērniem un saviem bērnu bērniem.” (5Moz 4:9) – šie vārdi no Bībeles ir izvēlēti kā „Baznīcu nakts” tēma. Tas aicina pārdomāt ticības un ar to saistītā vērtību mantojuma uzticēšanu no paaudzes paaudzē, par ģimenes saitēm un draudzes kopības nozīmi.

Līdzīgi kā aizvadītajā gadā, draudzes ir aicinātas savu iespēju robežās dievnamus turēt atvērtus jau dienas laikā – šogad no pulksten 10.00. Visu oficiāli reģistrēto “ Baznīcu nakts” dievnamu pasākumu programmas ir iespēja iepazīt mājas lapas www.baznicunakts.lv interaktīvajā kartē.
Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāle, pagaidām ir vienīgā pilsētas draudze, kas oficiāli pieteikusi un reģistrējusi dalību pasākumā. Taču, ceram, ka mums pievienosies arī pārējie skaistie pilsētas dievnami!
Katedrāles pasākumu plānā esam iecerējuši gan ekskursijas pa dievnamu, gan izstādi, gan koncertu un lūgšanu vakaru. Vairāk informācijas sekos, tiklīdz būs skaidrība par konkrētiem vakara pasākumu laikiem. Sekojiet informācijai mājaslapā un arī mūsu facebook kontā.

Avots: izmantota informācija no “Baznīcu nakts” mājaslapas.